Città di Palermo – Delfino Pescara 1:1

Palermo nedokázalo nadviazať na senzačný výhru z Janova a doma iba remizovalo s Pescarou 1: 1, hoci dlho viedlo. Sicílčan poslal do vedenia už v prvom polčase krásnu bránkou Quaison, ale v nastavení fauloval González a penaltu bezpečne premenil Biraghi.

Až do 33. minúty sa na Renzo Barbera odohrávala futbalová nuda, počas ktorej síce domáci Palermo bolo lepším tímom, avšak nie natoľko aby si vypracovalo čo len jedinú šancu. Polhodina odohraného času však priniesla zmenu. Quaison sa rozhodol pri akcii Palerma vziať všetko na seba, postúpil až k šestnástke a parádnu pumelenicí do šibenice nedal Bizzarrimu najmenšiu šancu! Krásna Quaisonova bránka však bola jediným svetlejším okamihom, inak nezáživného polčasu.

Druhý polčas bol v mnohých ohľadoch lepšie a zaujímavejšie. Kľúčový okamih nastal v 66. minúte, kedy mal obrovskú príležitosť Nestorovski. Kúsok za hranicou malého vápna hlavičkoval tesne vedľa a keby dal, mohlo byť rozhodnuté. Pescara pochopila, že sa s Palermom dá hrať a začala mať prevahu.

Všetko gradovalo v záverečných minútach. Najprv rozvlnil sieť Fornasier, avšak jeho bránka nebola pre ofsajd uznaná a to chybne! A len o dve minúty neskôr sa previnil faulom vo vlastnom pokutovom území González, načo arbiter Massa odpískal penaltu. Biraghi poslal POSAVEC na druhú stranu a zrovnal na 1: 1.

Delfíny navyše mohli celé stretnutie vyhrať. Memushaj si na prsiach spracoval pas za obranu a vypálil, bol však v uhle a Posavec strelu dokázal spacifikovať. Viac už sa v zápase nestalo, záchranársky duel tak končí zmierom.