Clijstersová po návratu na kurty finále nepřehrává

DAUHÁ, BRATISLAVA. Obnovená kariéra Kim Clijstersové zažila další vrchol. Sedmadvacetiletá Belgičanka přidala k třetímu titulu na US Open i třetí triumf na MS WTA Tour v Dohá, kde ji nezastavila ani nová hvězda tenisových kurtů Caroline Wozniacká. Motivace: olympiáda 2012

Vždy usměvavá Clijstersová je dokonalým příkladem úspěšné ženy. Po loňském návratu na kurty vyhrála i šesté finále, které hrála. Přitom je však také příkladem matky, když vychovává dvou a půl roční dcerku Jadu.

Její letošní série je obdivuhodná, vyhrála pět z jedenácti turnajů, na kterých startovala.V Dauhá překazila oslavu Wozniacké, která s předstihem získala post konci roku světové jednotky. “Byl to velmi těžký zápas. Myslela jsem si, že se nikdy neskončí. Caroline se stává velkou hráčkou a má všechno před sebou. Sama nevím, co se mi ještě může podařit vyhrát, “konstatovala Clijstersová pro agenturu AP.

Sympatická kudrnatá tenistka říká, že motivaci nemusí hledat, protože tenis ji stále baví.” Určitě mám několik nesplněných snů, ale momentálně je u mě nejvyšší olympijský turnaj v Londýně. Na wimbledonské trávě to bude velkolepé. ” Přidala se k legendám

Třetí výhrou na konci roku turnaji se přidala k legendám bílého sportu.Více vítězství mají jen Martina Navrátilová (8), Steffi Grafová (5) a Chris Evertová (4).

“Mám velmi mnoho energie. Nikdo mě do tenisu nenutí a sama si určuji, dokud budu hrát. Pokud však pocítím, že mě rodina potřebuje více a nedá se to skloubit s cestováním, skončím, “dodala pro Welt-Online.

Časný konec by však jistě zarmoutil početných fanoušků maminky Kim, která je populární i mezi samotnými hráčkami. Slovenská jednotka Dominika Cibulková se netají tím, že právě Clijstersová je pro ni vzorem.

“Kim je skvělá. Její návrat je obdivuhodný. Navíc je velmi sympatická. Vždy je velmi bezprostřední a je s ní zábava , “řekla Cibulková před časem pro SME.Sestřih finále mezi Clijstersovou a Wozniackou Zkušenost opět zavážila

Clijstersová potvrdila v Dohá trend, že nejtěžší turnaje vyhrávají v poslední době zkušené hráčky. Na Australian Open a ve Wimbledonu vyhrála devětadvacetiletá Serena Williamsová a na Roland Garros triumfovala o rok starší Francesca Schiavoneová.

“Není to žádná náhoda. Na největších turnajích potřebujete zkušenosti. Mladé tenistky dokáží hrát tvrdé údery, ale nestačí jim to. I Caroline je výborná hráčka a zasloužená světová jednička, ale vítězství na grandslamovém turnaji jí stále chybí, “dodala Belgičanka pro espn.com.