Diétna tabuľka 4B

Produkty odporúčané pre použitie:

Štíhle hydiny a mäsa. To môže byť hovädzie, Morčacie, králičie, kuracie, teľacie mäso. Ale všimnite si všetky mäso po varení je potrebné brúsiť v mixéri alebo RUB mimo.
Nízko-tučné ryby ako ostriež alebo walleye.
Vajcia, ale nie viac než jeden denne. Môžete ho pridať do iných jedál alebo pripraviť z nej pary omeleta.
Malé množstvo stale pšeničný chlieb a nesdobnoe cookies. Občas sa na varenie môžete použiť trocha pšeničnej múky.
Nízkotučný tvaroh. Povolené jogurt alebo mlieko, ale ich môžete použiť len na uvariť niektoré pokrmy, ako puding alebo kaše. V čistej forme tieto produkty by nemali byť konzumované.
Maslo, to je povolené len pridať do hotového pokrmu.

Tento priradený stravy pre kolitída čreva a ďalších akútnych ochorení z tohto orgánu počas trvania zlepšenie, chronické črevné ochorenie, pri mierne exacerbations, alebo keď zlepšenie po ostré exacerbations, a kombinácia týchto ochorení s lézie iné tráviace orgány.Štvrtá tabuľka

Táto diéta je založená na rovnakom princípe ako diéta číslo 4, ale trochu sa líši sa od neho. Počas jeho dodržiavanie potravín, ktoré sa môžu konzumovať nielen ošumelé, ale aj vo forme prášku. Povolené stewing a pečenie, ale jedlo pripravené týmto spôsobom, je potrebné, aby odstráňte hrubú kôrku. Okrem toho sa rozširuje zoznam potravín, ktoré môžu byť konzumované. Ich ponuka s výnimkou diéta 4, môžete zadať nasledovné produkty:

Suché sušienky, nesdobnoe koláče a scones s jablká, vajcia, varené mäso, syr.
Čierny kaviár a keta.
Pár vajec denne, ale len ako súčasť iných jedlá, pečené, varené v omelettes, a varené.
Mierne syr.
Varené rezance a vermicelli.
Tekvica, mrkva, cuketa, karfiol, malým množstvom zemiakov, ale len tepelne ošetrené a odstránená. Malé množstvo zrelé paradajky. Huby, cibuľa, špenát, sorrel, uhorky, rutabagas, okrúhlica, repa, kapusta, reďkovky, reďkovka — je zakázané.
Polievky s pridanou cestoviny alebo rezance.
Škorica, vanilka, petržlen, Bobkový list, kôpor.
Sladké ovocie a bobule, ale len zrelé, napríklad, mandarínky, hrušky, jablká, jahody. Bobule, ktoré majú hrubé zrno, melóny, slivky, marhule, hrozno, broskyne, musí byť opustené.
Káva.
Candy, marshmallows, želé, snehové pusinky, džem z sladké ovocie a bobule.

Od všetkých ostatných zakázané potraviny, by sa mali vyhnúť.
Diétna tabuľka 4B

Takáto strava je menovaný po diéte 4B ako prechod k bežnej strave, chronické enterocolitis v remisii, akútne ochorenia čriev v etape obnovy a pri kombinácii s inými chorobami tráviaceho systému.

Počas diéty 4B výrobky je už možné nie TRIEŤ alebo rozdrviť. Jesť vyprážané jedlá stále nie je odporúčané, ale niekedy je povolené. Pokiaľ nie je povolené skôr, v menu môžete zadať nasledovné:

Na tvarohový koláč.
Tabuľka 4 stravy, mlieka, lekár, a klobásy.
V obmedzenom množstve nakrájané namočené sleď.
Kyslou smotanou, ale len ako súčasť iných jedál, fermentované pečené mlieko, jogurt.
Rafinovaný rastlinný olej.
Všetky druhy cestoviny a obilniny sú vylúčené, iba strukoviny.
Repa.
Všetky zrelé ovocie a bobule, mousses, kompóty, Fondán, karamel, candy.
Paradajkovej šťavy.

Čerstvý chlieb a pečivo, hydinový tuk, vývar, mastné ryby, surové vajcia, mastné mäso, údené výrobky, pickles, konzervy, maškrty, rýchleho občerstvenia, živočíšne tuky a iné potraviny, ktoré boli predtým zakázané a nie je dovolené stravy číslo 4B, je potrebné vylúčiť zo stravy.

Pozri aj: tabletky na hubnutí a bočné werjsa slovenský – dietaweb.sk