Mizzou v čiernej hráči mali byť hrdí: oni dali hodnoty nad futbalu

Ale ako Missouri absolvent som ďaleko pyšnější tohto futbalového tímu, než predchádzajúce dva, ktorý vyhral back-to-back SEC východnej tituly. Som hrdý na tento tím, pretože jej africkí americkí hráči urobili niečo, čo si prajeme ďalšie koľaj športovci by urobil: oni povedali, že chcú, aby ľudia vedeli svoj čas v škole bude o niečo viac ako štyri ročné obdobia naháňa NFL.Missouri guvernér vyjadruje rasizmu obavy čierna vysoká škola hráči štrajk Prečítajte si viac

hovoria, že chcú, aby sa rozdiel na ich akademickej pôde. A za to by sme mali všetci tlieskať.

College má byť miestom pre pestovanie a pre pochopenie väčšie svet.Tým, že bojkotuje futbalovej praxe, hier a aktivít do univerzitnej prezident Tim Wolfe odstúpi, Missouri africkí americkí hráči sú nielen lámanie z chránenej bubline, v ktorom existujú, ale núti celý študentský zbor konfrontovať svoje vlastné vnímanie rasy a kultúry na strane školy kampus. Niekoľko vysokých škôl športovcov vo veľkých konferenciách neodvážil niečo také riskovať štipendiá úspech svojho tímu a snáď profesijnú kariéru v mene sociálnej zmeny. Rozhodne nie je skupina tak veľký, ako je tento, aké čísla viac ako polovica Missouri zoznamu.

Než som išiel na vysokú školu som existoval 17 rokov v príjemnom kokónu, isté, že som bez posudzovania druhých.Závod nebol nikdy prerokovaný v mojom dome. Nikto nebol disparaged do jedálenského stola hovoriť. Bol som spokojný vo svojom pocite, že rozdiely bez ohľadu na farbu pleti, zázemím iných ľudí bolo irelevantné. Boli sme všetci ľudia, nie? Stalo sa niečo deje?

Môj čas v Missouri napadol ten cit. To, čo som si uvedomil, v priebehu času bolo, že pri pohľade na život prizmou mojich prvých 17 rokov som bol schopný pochopiť skúsenosť niekoho iného. Ak chcete skutočne vedieť, čo niekto iný by mohol ísť až som musel vedieť, že prišiel z iného miesta ako ja.

som strávil rok úpravách školského areálu papier, a to pravdepodobne nútení ma napádať môj názor svet viac než väčšina študentov.Obavy ľudí zo všetkých kultúr boli už táranie, ale problémy som potreboval počuť, či som chcel vidieť celý areál, ako to bolo. Som si istý, zlyhal som mnohokrát v týchto pokusoch načúvať, zahalená mojom istotou toho, čo som vedel, že v mojom živote.

Naučiť sa vidieť, že skúsenosti človeka je iný urobil čas. Ale to je to, čo škola je.Prial by som si to šťastie, potom ste počuli slová nedávny Missouri basketbalistom Kim angličtiny, ktorí tweeted výrečne v sobotu o tom, ako inak, boli čierne športové hviezdy ako je on sám liečiť na miestnej bars.Kim angličtine (@) Englishscope24 útlaku na mojej alma mater a v stave mojej alma mater došlo dlho pred držby tohto systému President.November 8, 2015Kim English (@ Englishscope24) ak je u boli čierni na mojej alma mater, a ur meno nebolo Maclin, Denmon, Pressey, anglicky, Weatherspoon Carroll, atď necítil welcomeNovember 8, 2015Kim English (@ Englishscope24) Moji kolegovia a ja podporoval čiernej gréckej probates, čierne funkcie, tj, slam poetry, cookouts ako to len šlo.Alfy, Qs, aka’sNovember 8, 2015Kim English (@ Englishscope24) sme urobili to cítiť normálne. Cítiť spojený s našimi rovesníkmi. Vedeli sme, že naše skúsenosti chôdzu do Harpos, Willies bola diff než theirs.November 8. 2015

Missouri bol vždy škola nepokojný s závodu. Prevažná časť študentov pochádza z oblasti St Louis, ktorého strednej triedy predmestí pozrel s opovrhnutím na čiernu vnútorného mesta. Tieto napätia, ktoré vrelo po celé desaťročia, ktoré vybuchli v posledných dvoch rokoch. Mnoho Američanov Afričana z tejto oblasti majú hlas v Missouri kampuse nikdy som cítil, že mal, keď som tam bol.Majú skúsenosti podeliť a nezdá sa Wolfe urobil legitímne pokus počúvať.

Wolfe pochádza z podnikania na pozadí, čo samo o sebe je v poriadku, ale jeho odmietavým postojom tvárou v tvár tejto prebudenie sa zdá byť tankovanie hnev. Nedávne incidenty vrátane bielych študentov chrlia rasistické nadávky na čierne študentov a rozmazaniu výkalov v tvare svastiky na stene koľaje priživujú oheň.Ale protesty nie sú naozaj o Opitý dieťa kričí prívlastky alebo hákovým krížom v kúpeľni sa nachádzajú asi nenápadne rasistické kultúry. – ten, ktorý som videl jasne, aj keď pred biele študentské roky

Tento víkend skôr než vrtí hlavami a sťažujú si ticho ako väčšina športovcov sú zvyknutí sa s ohľadom na ich prestížne postavenie a potenciál budúcich NFL bohatstvo, Missouri čierne hráči niečo urobil závažný. Našťastie tréner Missouri Gary Pinkel stál s nimi, uvoľňuje fotografiu celého tímu – čiernej a bielej – spájajúce ruky so svojimi trénermi. Oni majú hrať BYU budúcu sobotu a oni riskujú prepadne a snáď aj milióny pre univerzitu.Ale niektoré veci sú dôležitejšie ako futbal.

Už v nedeľu som čítal futbalové príspevky na primárnej tabuľke fanúšikov Missouri Tigerboard.com. Vlákna hnevu a nenávisti a zjavný rasizmus boli nechutné. Ale ilustrovali samotný bod, ktorý sa futbalisti snažia robiť. Missouriská univerzita má problém s pretekom a musí to byť riešená. Niekoľko hráčov z tohto Missouriho tímu bolo tých istých, ktorí objali Michaela Samu, keď im povedal, že bol pred tri týždňami homosexuálom. Keď sa dozvedel, čo tento tím urobil pre Samu, vyzerala som hrdý na to, že je to tím mojej školy.

Opäť cítim tú istú pýchu.Skupina vysokoškolákov športovci hovoria, že verí v niečo, že sú v škole o niečo väčší ako je zadarmo a za pár rokov futbalu.

Nie je to to, čo by sme mali chcieť?

u-stavky.com/