Slovákům při losu kvalifikace těsně ujde místo v prvním koši

BRATISLAVA. Slovenská fotbalová reprezentace bude při losu kvalifikace o postup na MS 2018 nasazena v druhém výkonnostním koši. Informují o tom několik zahraniční média včetně sportovní televizní stanice ESPN.

Slovensko bude v červencovém vydání žebříčku Mezinárodní fotbalové federace (FIFA), podle kterého se s největší pravděpodobností bude sestavovat rozdělení do košů, figurovat společně s Rakouskem (1016 bodů) na dělené desáté pozici v rámci Evropy.

Pouze o vlásek mu ujde místo mezi devítičlenná elitou nejvyšší nasazených týmů.

Postavení Slovenska je přesto výrazným úspěchem.Před losem aktuální způsobilosti ME 2016 figurovali Slováci ve třetím koši jako 25. nejlepší evropská země.

Aktuální táhnou pod vedením trenéra Jána Kozáka více než rok trvající deväťzápasovú vítěznou sérii. Tým zpod Tater naposledy prohrál 26. května 2014 v mezistátním přípravném utkání v Rusku (0: webové stránky bet-at-home 1).


Naposledy Slováci porazili Makedonii.

Překvapením v prvním výkonnostním koši jsou pozice Rumunska a Wales. Balkánci v posledním období bojují o návrat na ztracené pozice.

vydobyl si je především v 90.letech minulého století s hráči zlaté generace jako Gheorghe Hagi, Gheorghe Popescu, Dan Petrescu, Ioan Lupescu či Florin Răducioiu.

Od roku 2000 se však zúčastnili pouze na jednom vrcholovém akcí – ME 2008.

Wales katapultoval mezi nejvyšší nasazených vítězný gól hráče Realu Madrid Garetha Bala v pátečním duelu proti aktuální druhému týmu žebříčku FIFA Belgii (1: 0) – po něm jim patří vůdčí postavení v B-skupině kvalifikace ME 2016.

Největším historickým úspěchem Walesu je účast na MS 1958 ve Švédsku. Velšané tehdy postoupili do čtvrtfinále, ve kterém podlehli po gólu Pelého pozdějším mistrem světa z Brazílie (0: 1).O důležitém vítězství Walesu nad Belgií rozhodl Gareth Bale.

Překvapením je umístění čtyřnásobného mistra světa Itálie a šampiona z roku 1998 Francie v druhém koši.

Italové si mohli zajistit první koš vítězstvím v Sázkové bonusy Bet365 úterním mezistátním přípravném duelu proti Portugalcům – na nich nakonec v Ženevě nestačily (0: 1).

Francouzi zase doplatili na dvě červnové prohry v přípravě proti Belgičanům (3: 4) a Albáncům (0: 1).

Překvapením je účast Faerských ostrovů ve čtvrtém koši. Souostroví ležící Bet365-Registrace s bonusem zde na půli cesty mezi Velkou Británií a Islandem si polepšilo zejména ostatním sobotním triumfem nad Řeckem (2: 1).

V kuriózní situaci se ocitlo Polsko.Rozhodnutí odehrát úterní přípravný duel proti Řecku způsobilo, že Polsko má pro zmíněný zápas nakonec nižší koeficient, který ho posunul z druhého do třetího koše.

místenku ve druhé výkonnostní skupině se potěšili v Bosně a Hercegovině.

Evropu bude na MS 2018 zastupovat čtrnáct zemí – organizátor Rusko, devět vítězů kvalifikačních skupin a čtveřice úspěšných týmů z baráže. Rozdělení do košů

/ los kvalifikace o postup na MS 2018 do Ruska /

vstupní bonus bet-at-home