V současné době je na trhu vzdělávacích center

V současné době je na trhu vzdělávacích center a center rozvoje od návrhů — některé organizace nabízejí speciální programy pro děti již od 8 měsíců. Samozřejmě každý zodpovědný rodič chce, aby jeho dítě rozvíjí harmonicky a vyrůstal celého člověka, ale mohou pomoci v tomto centra rozvoje? V této věci vyznají psycholog portálu “Jsem Rodič” Kateřina a vědecký pracovník Centra výzkumu současného dětství Institutu vzdělávání NIU Anastasia .
PROTI

Psycholog portálu “Jsem Rodič” Kateřina oznámila svoje cíle pozici “proti”:

Vydávání společných metodik za autorská

Pro začátek pojďme se podívat, co nabízejí v centrech raného vývoje. Na barevných stránkách krásně vypráví o “autorských programech rozvoje”, ale každý vzdělaný pedagog-psycholog okamžitě chápe, že žádný autorství tam, s největší pravděpodobností ne. Navíc, podobné program rozvoje nejsou něčím unikátní: všechny jsou postaveny výhradně na rozvoji dovedností, které jsou v normě se vytvářejí u dítěte self-při dosažení jim určitého věku.
Stres pro dítě

Pro každé dítě vstup do všech institucí je velký stres. Děti těžce prožívají cestu, velké setkání lidí, pozornost k sobě ze strany neznámých dospělých. Takový stres může mít negativní dopad jak na zdraví dítěte a jeho vývoji obecně.
Riziko pro zdraví

Návštěva podobných center — je vždy riziko pro zdraví, protože tam je možné “vyzvednout” jakékoli infekci a imunitu u dětí v raném věku je stále velmi slabý.
Cena služeb

Centra raného vývoje — radost není levné, a radost je dost pochybné.

Anastasia učinil poznámku: “v Odpovědi na otázku o nebezpečích a výhodách návštěv center raného vývoje, doporučuji vydržet držáky pro všechny nestandardní vlastnosti, prostor, kde nejsou dodržovány hygienické normy, kde na maminky a děti , kde fyzicky nepříjemné být. Jako určitě je. Jak s nimi nakládat je zřejmé, a bez odborné názory,” a dala další, ne méně důležité argumenty “proti”:

Vliv reklamy se soustředí na psychiku rodičů

Reklama center raného vývoje způsobuje značné škody psychologického stavu rodičů. Moderní máma je velmi snadné ponořit se do stavu úzkosti, jí o absenci nějaké znalosti nebo zkušenosti, pomalým tempem vývoje dítěte; snadné, aby se starat o tom, že mít rodinu není možnost dát dítěti to nejlepší.
Nesoulad programů centra věku dětí

Někdy programu neodpovídají -psychologickým potřebám dětí, takže výuka není jen k ničemu, a dokonce škodlivé.

Author Post: Obchod, který má ve své nabídce výrobků, jako jsou dětská kolébka a velmi dobrá kvalita postel auto a levná koberec dětský